Ersin İpek

Makaleler - Blog Yazıları 

Ersin kimdir?
20 seneden fazla bir zamandır Transcendental Meditasyon (TM) ile ilgileniyor. Kendisi Reiki Master ve Rasheeba Master. Hayatı bir video seyrederek şekillendi. Video, mesanesinde 7 cm tümör olan kanserli bir kadın hakkında. Batı tıbbı yapılacak birşey kalmadığını söyleyerek kadına üzgün olduklarını söylüyor. Umudunu yitimeyen kadın Çin’e giderek ilaçsız hastane denilen tedavi merkezinde 3 Çigong Uygulayıcısı tarafından iyileştiriliyor. 7 cm’lik tümör 3 dk içinde yok olup gidiveriyor.

Bu videoyu seyreden Ersin, ne yapıp edip o 3 Çigong uygulayıcısını yetiştiren büyük ustaya ulaşmayı başarıyor ve kabul görüp Çin’deki iyileştirme merkezine davet ediliyor. Çin’de bu büyük ustanın yetiştirdiği ve bu öğretiyi Çin sınırları dışına yaymakla görevli Master Chen tarafından aylar süren bir eğitime tabi tutuluyor. Burada Zhineng Chilel Çigong eğitimlerini tamamlıyor.

Çin’deki seyahatine Kungfu Akademileri ve Tapınaklarıyla meşhur Wudang Dağları’nda devam ediyor. Burada Daoist Qigong, Taichi ve Taichi Qigong eğitimlerini alıyor. Kungfu akademisinden sertifika ile mezun oluyor. 

Eğitimlerine Spring Forest Qigong, Ba Duan Jin, Fragrant Qigong, Vitality Qigong, 5 Element Qigong, Yi Jin Jing ve Dong Yi Gong, Wudang TaiChi ve Tacihi Qigong  ekleyerek onlarda da ustalaşıyor.

Qigong Institute eğitimci listesinde yer alıyor.

Ersin ODTÜ Fizik mezunu. Microsoft’ta 10 sene boyunca Sanal Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Kendi şirketini yöneterek büyük kurumsal şirketlere ajans ve danışmanlık işleri yaptı. Daha sonra kurumsal hayatı ve büyük şehir karmaşasını bırakıp sakin ve huzurlu bir kasaba olan Dalyan’a yerleşti. 


Kendisi aynı zamanda profesyonel karikatürist ve grafik tasarımcı. Aynı zamanda da Cankurtarma ve İlkyardım Eğitmeni.


Ersin İpek
Makaleler - Blog Yazıları 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder